Pomanders - Illóolajat párologtató illatszelencés ékszerek

LÉGY ÜDVÖZÖLVE A POMANDERS ILLATOS OLDALÁN!

  /     /   A "sokszínű" turmalin

A "sokszínű" turmalin

A turmalin a szilikátok családjába tartozik, és azon kevés ásványok egyike, amelyek a szivárvány minden színében tündökölhetnek, talán ezért is olyan lenyűgözőek.
A turmalin név a szingaléz nyelvből, Srí Lanka hivatalos nyelvéből származik, mely szerint a "turmali" jelentése „sokszínű kő”.

dsc06402.jpg

 

A legenda úgy meséli hogy amikor a kövek leereszkedtek az égből, egy szivárványon keresztül érkeztek hozzánk, így midnen egyes kő más színben ragyoghat, és ennek megfelelően mást is taníthat az embereknek a színek nyelvén.

img-6878.jpg


A követ az ókor óta ismerjük, de csak a modern korban jöttek rá arra, hogy a különféle színváltozatok tulajdonképpen mind-mind egy ásványt takarnak. Ezért fordulhat az elő, hogy a különféle színű turmalinoknak más-más a neve:

Sziberit: bíbor
Sörl: fekete
Drávit: barna
Akroit: színtelen
Verdelit: zöld
Indigolit: kék
Paraiba: laguna zöldes-kék
Rubellit: rózsaszín, vörös

55723e03-aab3-47bc-9607-3f57d6c58692.jpg

 

A görög filozófus, Theophrastus, aki Arisztotelész egyik kedvenc tanítványa volt, kezdett érdeklődni az ásványok iránt, és a turmalin színeit is ő foglalta írásba először!
Amióta világ a világ az embereket lenyűgözi a színek ilyesfajta kápráztató szépsége, így nem csoda, ha egyre többen kezdték el viselni azokat ékszerekként.

image2.jpeg

 

Az ókorban a turmalin, főleg a fekete turmalin a varázslókhoz kapcsolódott, akik amulettként viselték azt a gonosz szellemek és erők ellen.

Indiában az emberek nagyra értékelik a turmalint, és úgy vélik, hogy viselése szerencsét és jólétet hozhat.

img-1892.jpg

A 17. században e természetes kő népszerűsége megnőtt, és még gyakrabban használták ékszerekben, mint például a vörös turmalinnal, azaz rubellittel berakott orosz koronákban.

A dinnye turmalin is nagy sikernek örvend, mely kő esetében egy ásványon belül figyelhetjük meg a színek egymásba olvadását, nevéhez híven a zöldet, és a vöröset a fehéren át.

c4d078c5-af9a-4783-aa7e-4171d3ef31f8.jpg

Végül, de nem utolsó sorban ha már idáig elolvastál elárulom neked, hogy avilág legdrágább köve nem a gyémánt, hanem a brazil paraiba turmalin, melynek karát ára tizenhatszor! drágább a gyémánténál!